Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Projket "Krokus"

Projekt krokus Projekt krokus
    W roku szkolnym 2019/2020 uczniowie naszej szkoły dołączyli do grona uczestników Międzynarodowego Projektu „Krokus”.
    Projekt w Polsce organizowany jest przez Żydowskie Muzeum Galicja a jego pomysłodawcą jest Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście. Żółte krokusy są pamięcią o dzieciach – ofiarach Holokaustu. Są one także symbolem żółtej gwiazdy Dawida - obowiązkowo noszonej przez naród żydowski w okresie II wojny światowej. Żółte krokusy to także zwiastun nadziei, budzącego się życia na wiosnę.
  Główne cele projektu zakładają zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu, uwrażliwienie ich na krzywdę drugiego człowieka, rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z fanatyzmem, dyskryminacją i uprzedzeniami. W realizację projektu zaangażowali się uczniowie klasy I BP, I TP, I TG, III TME.
   W piękny słoneczny dzień uczniowie klasy III TME wraz z wychowawcą panią Joanną Marczyńską poszli przed budynek szkoły, by przygotować na trawniku miejsce dla cebulek kwiatowych. Kwiaty zostały posadzone na kształt sześcioramiennej gwiazdy. Następnego dnia, choć pogoda była pochmurna, sadzeniem kolejnych krokusów zajęła się klasa I szkoły branżowej. Udekorowali oni w ten sposób wycięte sosnowe pnie. Na wiosnę szkolny trawnik powinien być pokryty 140. żółtymi krokusami. Poczekamy. Zobaczymy.
Projekt nie zakończył się posadzeniem roślin. Uczniowie wykonali gazetkę na szkolnym korytarzu a tematem poruszanym na kolejnych lekcjach historii był problem Holokaustu. Zwieńczeniem całego projektu było obejrzenie filmu fabularnego pt. „Kornblumenblau” oraz filmu dokumentalnego pt. „Portrecista z Auschwitz”, do którego twórcy filmowi stosowne materiały zbierali i selekcjonowali przez ostatnie 10 lat. Filmy nakłoniły młodych ludzi do dyskusji na temat przyczyn i skutków zbrodni Holokaustu a także zbrodni przeciwko ludzkości.
    Dzięki takim zajęciom i aktywnym zaangażowaniu uczniów temat Holokaustu nie będzie dla młodych ludzi tematem obcym i nieznanym, bo „ważna jest pamięć o przeszłości, by nie popełniać błędów w przyszłości.”
Wygenerowano w sekund: 0.03
1,096,794 unikalne wizyty