Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Szkolne zaduszki

   „Szkolne Zaduszki” - wyjście grupy uczniów na cmentarz, połączone z refleksją nad istotą życia oraz historią naszego narodu i potrzebą pamięci o niej – to bardzo ważny element procesu wychowawczego, realizowanego przez naszą szkołę już od wielu lat. Jego założeniem jest budzenie pamięci i wrażliwości naszych uczniów tak na rzeczywistość życia wiecznego (nasza modlitwa przy grobach), jak i doczesnego (okazanie szacunku dla religijnych form wyrażania tej pamięci).  

 
Zdjęcia z opisanego wyjścia można znaleźć pod adresem https://photos.app.goo.gl/4f1Zt1dEchbugf1h9
   Tradycyjnie, „szkolne Zaduszki” przypadły przed uroczystością Wszystkich Świętych, stając się niejako przygotowaniem nas do bardzo osobistego przeżycia dnia wspomnienia bliskich zmarłych – i poprzedzającej je uroczystości Wszystkich Świętych. Wzięli w nich udział uczniowie klas 1 TMS i 1 TE naszej szkoły pod opieką nauczycieli: p. Ewy Mikułko, p. Karoliny Tomaszewskiej i katechety, ks. Janusza Barskiego.

   Założeniem inicjatywy było odwiedzenie dwóch „stacji” uwrażliwiających nas na rzeczywistość śmierci w aspekcie historycznym – miejsc poświęconych ofiarom hekatomby Polaków na kresach wschodnich i faszyzmu podczas II wojny światowej. Ważnym elementem „Zaduszek” była także refleksja przy grobach zmarłych nauczycieli naszej szkoły: poprzedniego dyrektora naszej szkoły, śp. Władysława  Kulmatyckiego oraz wielkiego propagatora sportu, śp. Wiesława Wajcfelta. Przy każdej ze stacji w chwili ciszy uczciliśmy ich i otoczyliśmy naszą modlitwą.

Wygenerowano w sekund: 0.01
1,094,181 unikalne wizyty