Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Gateway to space

    

   Wejście do przestrzeni kosmicznej stało się możliwe dla grupy uczniów naszej szkoły po przekroczeniu progu niezwykłej wystawy GATEWAY TO SPACE – największej wystawy kosmicznej na świecie pod patronatem NASA, która właśnie odwiedziła Polskę. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu należało pojechać do Warszawy.
  Wystawa prezentuje historię ekspansji kosmosu od początków literackich po współczesność. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaniu mieli okazję obejrzeć kolekcję skafandrów, zaczynając od tego, w którym J. Gagarin w 1961 r. jako pierwszy człowiek wyszedł na orbitę, po nowocześniejsze, z możliwością „przymierzenia” skafandra astronauty!

 
   Wśród prezentowanych artefaktów znalazły się, m.in. księżycowy łazik Lunar Rover, główny moduł stacji kosmicznej Salut 6 (w którym stacjonował podczas swej misji Mirosław Hermaszewski), rakieta Saturn 6, weszliśmy do środka stacji MIR, by poczuć stan nieważkości dzięki 45 stopniowemu nachyleniu wnętrza. Podziwialiśmy też satelity, sondy kosmiczne, kokpit wahadłowca, a najodważniejsi mogli trenować jak astronauci na symulatorach i trenażerach wieloosiowych. Poza tym dotknęliśmy prawdziwego kamienia księżycowego, zobaczyliśmy kosmiczny automat do coca – coli oraz  spotkaliśmy się oko w oko z Darthem Vaderem (autentyczny model z filmu „Gwiezdne wojny”). Było naprawdę kosmicznie, nieziemsko i odlotowo!
   Po wystawie nadszedł czas na zwiedzanie stolicy. Uczniowie wspólnie z opiekunami mieli okazję zobaczyć Stadion PGE Narodowy, Pałac Kultury i Nauki oraz odpocząć przed długą podróżą do domu w Złotych Tarasach na Warszawskim Śródmieściu.
   Wszystko to dzięki zaangażowaniu  p. Zofii Pazur nauczyciela fizyki i wielkiej miłośniczki tajemnic Wszechświata, która zorganizowała  wyjazd.
    
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,094,013 unikalne wizyty