Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Wigilia dla przyjaciół

 

   Jedną z wieloletnich tradycji szkolnych jest organizacja przedświątecznego spotkania z przyjaciółmi naszej społeczności, nazwanego „Wigilią Przyjaciół”. Przygotowywane przez uczniów klasy 2 LO, odbywa się w przeddzień jasełek szkolnych i wigilii klasowych. Jest okazją do spotkania i podkreślenia roli, jaką w procesie wychowawczym pełni szacunek dla tradycji.

 
 

    W tegorocznej „Wigilii Przyjaciół”, która odbyła się w środę, 21 grudnia, wzięli udział zaproszeni goście: Starosta Lubański Walery Czarnecki; Komendant Powiatowy Policji, mł.  insp. Norbert Kurenda oraz funkcjonariusz wspomnianej Komendy, podkom. Dariusz Butrym; zastępca Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej,  mł. bryg. mgr inż. Zbigniew Szyszło; Dyrektor Aresztu Śledczego, mjr Wiesław Zwiefka oraz grono pedagogiczne ZSP, na czele z dyrektorem szkoły, mgr inż. Eugeniuszem Wiktorem Zdunkiem.

    Jak co roku, program uroczystości składał się z dwóch odsłon. Pierwszą była prezentacja montażu słowno-muzycznego „Anioły do mnie wysyłaj…”, przygotowanego przez uczniów klasy 2 Liceum pod kierunkiem pań: Ewy Mel-Kiełdanowicz oraz Joanny Schabowskiej. Jego przesłaniem stały się te słowa: „Trudno wyobrazić sobie Narodzenie Pańskie bez aniołów. To przecież Archanioł Gabriel zwiastował Maryi, że pocznie i porodzi Syna; to aniołowie obwieścili pasterzom nowinę o betlejemskim cudzie. /…/ To oni wspierają nas w codziennym życiu, strzegą naszych dróg. To właśnie tym posłańcom Boga chcemy poświęcić chwilę uwagi”.

   Zaangażowanie młodzieży oraz jakość programu podkreślił w swoim wystąpieniu Pan Starosta, który jednocześnie złożył serdeczne życzenia na zbliżający się świąteczny czas oraz Nowy Rok 2017. W podobnym klimacie utrzymane było także skierowane do nas słowo dyrektora szkoły. Tę część spotkania zakończył tradycyjny gest dzielenia się opłatkiem, podczas którego padło wiele ciepłych słów.

   Jak na wigilię przystało, druga odsłona miała już charakter mniej oficjalny – jej uczestnicy, ugoszczeni przez uczniów klasy 2 Liceum i ich Rodziców, podkreślali tradycyjną obfitość przygotowanych potraw oraz ich wysoką jakość.

   Bohaterom dzisiejszego dnia, uczennicom i uczniom klasy 2 Liceum serdecznie dziękujemy i gratulujemy pięknie przygotowanej i przeprowadzonej uroczystości.

 
Wygenerowano w sekund: 0.02
1,094,011 unikalne wizyty