Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Ferydurke

     

     Dnia 21 listopada 2016 r. w Bolesławieckim Ośrodku Kultury aktorzy Teatru Małego z Wrocławia  przedstawili spektakl pt. Ferdydurke na podstawie powieści Witolda Gombrowicza, przedstawienie obejrzeli uczniowie klas II LO oraz III LO.

   Sztuka zaczyna się przebudzeniem ze snu głównego bohatera Józia, dorosłego, lecz ciągle niedojrzałego trzydziestolatka. W pewnym momencie pojawia się prof. Pimko, który postanawia umieścić Józia z powrotem w szkole. W sztuce można zauważyć kontrast między niedojrzałością a dojrzałością. Zapadającym w pamięć fragmentem spektaklu staje się scena przedstawiająca lekcję języka polskiego, w trakcie której prof. Bladaczka uświadamia uczniom, że ,,Słowacki wielkim poetą był” oraz kłótnia Miętusa z Syfonem na temat niewinności,  która przeradza się w pojedynek na miny.

   Przedstawienie było ciekawe i wszystkich zachwyciło. Często kwestie wypowiadane przez aktorów były dla uczniów niezrozumiane, dlatego aktorzy musieli włożyć w to wiele siły oraz bardzo się zaangażować, by sztuka trafiła do jej odbiorców.
    Ferdydurke jest sztuką trudną w odbiorze, przekazująca filozoficzną treść o człowieku w społeczeństwie, lecz można wywnioskować morał, który aktualny  jest do dziś . Morałem jest prawda, że  zakładamy tzw. "gęby" -maski, które  w życiu codziennym zmieniamy w zależności od okoliczności , codziennie udajemy kogoś, kim nie jesteśmy...
     Mimo dość pesymistycznego wniosku płynącego z utworu, widzowie  gromkimi brawami nagrodzili  grę aktorów  za humor, wspaniały kontakt z publicznością oraz mistrzowskie kreacje.
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,094,126 unikalne wizyty