Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Szkolenie kandydatów na krótkofalowców

 

     Trwa szkolenie grupy uczniów z zakresu łączności radioamatorskiej. Już po pierwszych zajęciach okazało się, że aby zostać krótkofalowcem należy włożyć w to trochę wysiłku. Po pierwsze trzeba zapomnieć o przyzwyczajeniach nabytych podczas korzystania z telefonów komórkowych i Internetu. Kontaktować się z inną osobą za pomocą tych mediów może każdy. Nie wymaga to od użytkownika zaawansowanej wiedzy. Można też zalogować się pod dowolnym nickiem, pisać  i mówić praktycznie wszystko.

    Aby dołączyć do grona krótkofalowców trzeba wejść na wyższy poziom. Po pierwsze należy zdać egzamin. Do tego niezbędna jest wiedza z podstaw elektrotechniki, fizyki  i języków obcych.  Każdy krótkofalowiec jest rozpoznawalny za pomocą unikalnego w całym świecie znaku. Rozmowę, która jest prowadzona słyszeć ale również oglądać mogą wszyscy, którzy akurat są na tej częstotliwości. Łączność jest prowadzona wg określonej procedury. Jest to zabawa dla pasjonatów łączności, techniki i tych, którzy chcą rozwijać swoją wiedzę.

    Pierwszą łączność przeprowadził Michał Satora - klasa IV TME. Uczniowie nabierają coraz większej wprawy. Mapy gdzie zaznaczane są miejscowości, z którymi był kontakt wyglądają coraz ciekawiej. Udało się porozmawiać z promem „Baltivia” wracającym właśnie ze Szwecji. Pojawiły się pierwsze łączności zagraniczne. Czekamy na karty QSL potwierdzające łączność.

   Zainteresowanych słuchaniem stacji z całego świata zapraszamy na stronę www.websdr.org

     Bardzo dziękujemy członkom Klubu SP6PCM, którzy poświęcają swój wolny czas i przyjeżdząją do nas aż z Bogatyni.

Wygenerowano w sekund: 0.02
1,094,109 unikalne wizyty