Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Psy służbowe w policji

    

   Dnia 12 października w naszej szkole uczniowie klasy II LO z elementami prawoznawstwa i edukacji ogólnopolicyjnej uczestniczyli w lekcji WOS-u z udziałem st. asp.

Tomasza Wójcika z KPP w Lubaniu i policyjnego psa „Oleksa”.

    Tematem zajęć była służba w Policji – praca z psem w policji. W czasie spotkania z młodzieżą funkcjonariusz w sposób szczegółowy opisał selekcje zakupu psa do służby i proces jego szkolenia. Przybliżono uczniom zadania jakie spełnia pies w policji, m.in. wykorzystywanie do służby patrolowej, do działań związanych z zabezpieczeniem i przywracaniem naruszonego porządku publicznego podczas imprez masowych, do przeszukiwania terenu i pomieszczeń. Pomagają także podczas czynności interwencyjnych, zatrzymaniu, pilnowaniu, doprowadzaniu oraz konwojowaniu osób. Wykorzystywane są również do tropienia ludzkich śladów. „Oleks” posiada specjalizację psa patrolowo-tropiącego, stanowiącą największą grupę psów szkolonych na potrzeby policji. Psy służbowe są nieocenioną pomocą w pracy policjantów. Służby mundurowe cenią je za doskonały węch zwłaszcza, gdy w czasach specjalistycznego sprzętu bywają sytuacje, w których nic nie zastąpi psiego nosa. Dodatkową atrakcją zajęć był pokaz tresury policyjnego psa. Dla przewodnika i psa była to okazja do udziału w kolejnym szkoleniu  i możliwość doskonalenia swoich umiejętności.

Wygenerowano w sekund: 0.01
1,094,190 unikalne wizyty