Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Pierwsza łączność radiowa w naszej szkole

      

   Nabiera tempa współpraca z Klubem Krótkofalowców PZK SP6PCM przy GiEK S. A. Oddział Elektrownia Turów w Bogatyni. Na szkole zostały zainstalowane anteny i przeprowadzono pierwsze łączności.

   Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w V Zjeździe Technicznym Polskiego Związku Krótkofalowców w Burzeninie.

   
Foto Burzenin by SP7UTP & SP6PCM
    
  Zaraz po rozpoczęciu roku szkolnego rozpoczęły się przygotowania szkoły do prowadzenia łączności radiowych. Zapadła decyzja, że na szkole zostaną zainstalowane anteny. Obecnie są już dwie. Mała antena to cztery elementy Yagi F9FT firmy Tonna pracująca w paśmie VHF  2m  145 MHz). Duża drutowa antena to Delta Loop dla pasma HF 80m ...  (3,7MHz) -  wykonanie amatorskie (home made).
  Anteny zamontowane zostały "na start", by można było prowadzić pierwsze  łączności radiowe w podstawowych pasmach amatorskich i  rozpocząć szkolenie - będą z pewnością modyfikowane i uzupełniane o inne pasma amatorskie.
   15 września instalacja anten została zakończona i podjęto próbę pierwszych łaczności. No i udało się. Łączności zostały przeprowadzone na dwóch pasmach. W paśmie 2m, na radiostacji TMG 707, ze szkoły przeprowadzono łączności pomiędzy naszą stacją pracującą pod znakiem SP6PCM (operator Janusz SP6TRO),  a kolegą Jerzym SP6DAY z Lubania a następnie z SP6QKT Zygmunt ze Świeradowa Zdroju.
   W paśmie 80m przeprowadzono łączność ze stacją okolicznościową 3Z100DG z Dąbrowy Górniczej -operator Mirosław.
  W dniach 7-10 wrzesnia dwóch uczniow naszej szkoły Przemek Socha i Łukasz Suszek uczestniczyło w V  -tym Zjeździe Technicznym Polskiego Związku Krótkofalowców. Impreza odbyła się w Ośrodku Sportów i Rekreacji SPORTOWA OSADA  w pobliżu miejscowości Burzenin. Wyjazd uczniow był możliwy dzięki zaproszeniu klubu SP6PCM z którym współpracujemy. Zjazd z założenia miał na celu zaprezentowanie krótkofalowcom oraz osobom zainteresowanym radiokomunikacją amatorską tendencje i kierunki rozwoju HAM Radio.
    Uczestniczyło w nim ponad 400 osób. Była to okazja do wymiany informacji, poglądów, zaprezentowania sprzętu amatorskiego budowanego przez radioamatorów ale i także tego historycznego przystosowanego na potrzeby radiokomunikacji amatorskiej.  Odbyło się szereg prelekcji związanych z radiokomunikacją amatorską wzbogaconych min. o zagadnienia prawne dotyczące montażu anten czy też ratownictwa. Była giełda sprzętu, pokazy, prelekcje wizualne, spotkania.
   Nasi uczniowie mieli okazje poznać środowisko krótkofalowców. Wrócili zachwyceni i bardzo chcieliby uczestniczyć jeszcze w takich spotkaniach. Ich wyjazd w całości był sposnsorowany przez zaprzyjaźniony klub. Bardzo dziękujemy!!!
 
Wygenerowano w sekund: 0.05
1,093,887 unikalne wizyty