Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Wakacyjne praktyki na Politechnice Wrocławskiej

 
 

   Dwóch uczniów naszej szkoły: Kacper Solipiwko i Przemysław Socha  w dniach 21 - 27 lipca br. uczestniczyli  w wakacyjnej praktyce  na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Elektroniki. Udział w takim wyjeździe zaproponował dr hab. inż. Paweł Kabacik,  światowy ekspert od technik antenowych. Dr Paweł Kabacik to jedyny Polak, który brał udział w budowie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

   Głównym tematem praktyki była obserwacja produkcji systemu telekomunikacyjnego, części komputera pokładowego i anteny łączności szerokopasmowej 10 Mbit/sek dla 45 kg minisatelity ESEO jaki wykonywany jest na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej. Ma on trzy systemy telekomunikacyjne: włoski, brytyjski i polski. Jego wyniesienie w kosmos planowane jest pomiędzy połową 2017 a końcem 2018.

   Uczniowie  mieli też okazję popracować samodzielnie, zajmowali się min. naprawą anteny, pracowali nad układem zasilającym radaru i poszerzali swoją wiedzę z przedmiotów zawodowych. Kacper (elektryk) z zakresu  programowania, a Przemek (mechanik) poznawał nowy program komputerowy do projektowania w 3D. Okazało się, że przy produkcji  satelity taka umiejętność  jest bardzo potrzebna.  Mogli też zobaczyć jak wygląda antena  zamontowana na ISS, a także komora bezodbiciowa, która na pierwszy rzut oka wygląda jak sala tortur, a tak naprawdę służy do testowania urządzeń. Spotkali także członków Europejskiej Agencji Kosmicznej, którzy właśnie odwiedzili Politechnikę Wrocławską.

   Poza zdobywaniem wiedzy uczniowie nabyli również doświadczenia, które przyda im się  już za rok, gdy zostaną studentami. Dowiedzieli się jak mieszka się w akademiku, poznali pracowników naukowych  oraz niektóre budynki Politechniki i miasto.

   Bardzo dziękujemy dr Pawłowi Kabacikowi i za umożliwenie udziału naszych uczniów  w takich zajęciach.
 
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,094,112 unikalne wizyty