Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Wręczenie certyfikatów

 

    Zbliża się czas matur. Tradycyjnie, ostatnie dni przed maturalnymi „zmaganiami z wiedzą” to czas podsumowania efektów pracy młodzieży klas 3 LO i 4 Technikum. W czwartkowe południe (28.04.2016 roku) mieliśmy okazję uczestniczyć w pięknej uroczystości wręczenia certyfikatów uczniom klasy 3 LO z innowacją pedagogiczną z elementami prawoznawstwa i edukacji ogólnopolicyjnej.


 
  

   W uroczystości wzięli udział przedstawiciele służb mundurowych - Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu (Komendant Powiatowy Policji mł. insp. mgr Artur Ciupa; I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji  mł. insp. mgr Norbert Kurenda; Oficer prasowo-informacyjny p. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń), Aresztu Śledczego (Dyrektor Aresztu Śledczego w Lubaniu mjr Wiesław Zwiefka), Straży Pożarnej ( Zastępca Komendanta  - st. kpt. mgr inż. Zbigniew Szyszło) i Straży Granicznej; Grona Pedagogicznego (z Dyrektorem ZSP nr 2 mgr. inż. Eugeniuszem Wiktorem Zdunkiem na czele), Rady Rodziców i reprezentantów uczniów naszej szkoły.

   Po wysłuchaniu hymnu narodowego i powitania gości głos zabrał Pan Dyrektor, gratulując abiturientom naszej uczelni osiągniętych wyników i życząc pomyślnie zdanych egzaminów maturalnych. Następnie, w towarzystwie Komendanta Powiatowego Policji i Wychowawcy klasy, zostały wręczone certyfikaty ukończenia szkoły.

   Po zakończeniu tej części uroczystości głos zabrał Komendant Policji mł. insp. mgr Artur Ciupa, podkreślający rolę innowacji pedagogicznej, podjętej przez klasy liceum w ZSP nr 2 oraz życząc, aby „przygoda z mundurem” nie zakończyła się z chwilą zdania matury. Słowa do młodzieży zakończył bardzo miłym gestem – wręczeniem nagrody dla najlepszej uczennicy klasy 3 LO, Magdaleny Hrebieńczuk (nie da się ukryć, że Magda zasłużyła na gromką owację wszystkich zebranych).

    Tym zakończyła się część oficjalna – ale nie był to oczywiście koniec dzisiejszego spotkania. Grupa naszych abiturientów przedstawiła krótki program artystyczny zakończony „wyklaskaną” niespodzianką – wciąż młodym hitem „Ale to już było”, wykonanym brawurowo przez Anitę Frączek. Zachęcam do obejrzenia ostatnich zdjęć w galerii foto – zdjęcia mówią same za siebie, jak zostało podsumowane to wykonanie.

   Spotkanie zakończył poczęstunek i nieoficjalne już spotkanie uczniów i zaproszonych gości.

 

Tekst i foto: ks. Janusz Barski


  
Wygenerowano w sekund: 0.02
1,096,797 unikalne wizyty