Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Debata społeczna Komendy Powiatowej Policji

 
      

   W dniu 29 października 2015 r. w sali konferencyjnej Łużyckiego Centrum Rozwoju odbyła się debata społeczna „Jestem rozsądny, nie dam się oszukać! – Bezpieczeństwo osób starszych” zorganizowana przez Komendę Powiatową Policji w Lubaniu. Na zaproszenie policjantów, w debacie uczestniczyli lubańscy seniorzy, przedstawiciele Ośrodków Pomocy Społecznej, funkcjonariusze Straży Miejskiej w Lubaniu oraz uczniowie z klasy II LO o profilu policyjnym.

   Jako pierwszy wystąpił Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu – mł. insp. Artur Ciupa, nakreślając wagę problemu, który coraz częściej dotyk starszych osób. Następnie uczestnicy zapoznani zostali z prezentacją, którą przedstawił Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego - podinsp. Krzysztof Durkalec.

   Organizatorzy opowiadali i ostrzegali seniorów m.in. o tym, jak nie dać się oszukać przestępcom działającym metodą „na wnuczka” oraz „na policjanta”. Dla uczestników mundurowi przygotowali filmy ukazujące metody działania oszustów.

  Po prezentacji multimedialnej nadszedł czas na zadawanie pytań i dyskusje. Na zakończenie uczestnicy wypełnili specjalnie przygotowane przez policjantów ankiety podsumowujące przedsięwzięcie, jak również podzielili się swoimi wnioskami i spostrzeżeniami. Zaproponowali również tematy kolejnych debat.

Wygenerowano w sekund: 0.01
1,094,137 unikalne wizyty