Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Świat widziany przez alkogogle i narkogogle

 

"W życiu jest tak, że czasami jeden raz za dużo,

a tysiąc razy za mało"

  

     

   W piątek 02.10.2015 roku w ramach profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Lubaniu dla wszystkich uczniów szkoły odbyły się warsztaty pn. "Świat widziany przez alkogogle i narkogogle".

   Głównym celem spotkania było uświadomienie młodzieży o szkodliwości działania alkoholu i substancji psychoaktywnych na organizm człowieka.

    Alkogogle są edukacyjnym narzędziem symulującym wpływ alkoholu na organizm człowieka (spowolnienie czasu reakcji, zmiany w ocenie odległości, podwójne widzenie, obniżenie koncentracji, itp.).   

  Narkogogle symulują wiele skutków używania narkotyków lub przedawkowanie leków: dezorientacja, zaburzenia percepcji przestrzeni, zawroty głowy, brak koncentracji, zaburzenia obrazu.

   W trakcie spotkania młodzież miała możliwość założenia alkogogli i narkogogli, co wiązało się także z wykonaniem określonych zadań. Uczniowie wypełniając proste ćwiczenia mogli przekonać się, w jaki sposób alkoholowe i narkotykowe zamroczenie zawęża pole widzenia, zaburza równowagę, a także obniża zdolności motoryczne. Zajęcia te miały uświadomić młodzieży, że alkohol i narkotyki działają na nasze zmysły i wykonywanie pozornie prostych czynności staje się o wiele trudne.

  Warsztaty poprowadzone zostały przez Panią Wiesławę Jaroszonek. Odbyły się w dzięki współpracy szkoły z PSSE w Lubaniu - realizacja akcji społecznej KIK68 "ARS, czyli jak dbać o miłość?".

Wygenerowano w sekund: 0.02
1,094,028 unikalne wizyty