Rekrutacja 2017/2018

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI
Mirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonauta


Klub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne
Dolnośląska e-szkoła


E - DZIENNIK

Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Rocznicowy apel

 

   

   3 maja 1791 roku – dzień uchwalenia pierwszej w Europie, a drugiej na świecie tak postępowej – Konstytucji 3 Maja to jedna z tych szczytnych kart naszej historii, o której pamięć (mimo postępu czasu i zmieniających się realiów życia społecznego) jest wciąż żywa.

   Okazją do odświeżenia naszej świadomości znaczenia tego aktu dla Polski stał się uroczysty apel przygotowany przez uczniów klasy I i II Liceum pod kierownictwem p. Grażyny Hutnik, który odbył się w środę (29.04.2015 roku). Rozpoczęło go wprowadzenie sztandaru szkoły oraz wysłuchanie hymnu narodowego. Następnie uczniowie przypomnieli nam okoliczności, powody i skutki uchwalenia Konstytucji oraz jej dalsze losy.

    Uroczystość zakończyło słowo dyrektora szkoły, mgr inż. Eugeniusza Wiktora Zdunka, który podkreślił wielką rangę, jaką posiada świadome przeżywanie historii narodowej (wyrażane także poprzez szacunek dla pieśni patriotycznych, barw i symboli narodowych) oraz - życząc pięknie przeżytej „majówki” - przypomniał także o harmonogramie pracy szkoły w pierwszym okresie matur.

Wygenerowano w sekund: 0.15
554,683 unikalne wizyty