Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Zbrodnia i kara

 

 

   Dnia 3 marca 2015 roku uczniowie „dwójki” już po raz trzeci mogli obejrzeć spektakl teatralny w Bolesławcu na scenie kina Forum. Przedstawienie teatralne przygotowali aktorzy Teatru Polskiego we Wrocławiu, występujący pod szyldem Teatru Małego. Po uczestnictwie w spektaklu Król Edyp oraz Ferdydurke tym razem młodzież obejrzała teatralną adaptację lektury Zbrodnia i kara Fiodora Dostojewskiego.

   Dzieło Fiodora Dostojewskiego to powieść psychologiczna, filozoficzna i społeczna. Swoisty pojedynek Rodiona Raskolnikowa i Soni Marmieładowej jest konfrontacją dwóch różnych systemów etycznych - chłodnej racjonalistycznej etyki z etyką chrześcijańską. Motywem zbrodni Raskolnikowa staje się próba samopotwierdzenia, że główny bohater jest wybitną jednostką, nadczłowiekiem. Prawda rozumu, która wprowadza ludzkość w moralny rozgardiasz, została pokonana przez Ewangelię i miłość - prawdę wiary. Siła powieści tkwi jednak w  szacunku dla podmiotowości człowieka - wartości wspólnej dla humanizmu religijnego i laickiego.
    Doskonała gra aktorska oraz niebanalny scenariusz wywarły na młodych widzach duże wrażenie. Z chęcią ponownie pojawią się na tak ciekawym i profesjonalnym przedstawieniu teatralnym.

Alicja Krzak kl. II LO

Wygenerowano w sekund: 0.01
1,094,145 unikalne wizyty