Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Wyjazd do teatru na spektakl "Król Edyp"

 

     W piątek, 17 listopada uczniowie klas 1 LO, 2 LO, 3 LO oraz 1 technikum zamiast uczestniczyć w lekcjach, pojechali na spektakl pt. Król Edyp, na podstawie tragedii  antycznego greckiego dramatopisarza Sofoklesa. Przedstawienie odbyło się w bolesławieckim kinie Forum. W uwspółcześnionej wersji antycznego dramatu, jednego z najwybitniejszych utworów Sofoklesa, wystąpili aktorzy Teatru Polskiego z Wrocławia, obecnie członkowie Teatru Małego, którego misją jest przybliżenie młodym widzom klasyki literatury polskiej i światowej.

    Spektakl w reżyserii Stanisława Melski zdobył I miejsce na XV Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Antycznej „Bosforskie agory” na Ukrainie. Nagrodę za najlepszą rolę męską otrzymał Łukasz Dziemidok – wcielający się w tytułową rolę  oraz reżyser S. Melski.

       Młodą  widownię poruszyła antyczna tragedia, która polegała na ukazaniu nierozwiązywalnego konfliktu; starcia jednostki z siłą wyższą  - fatum, bogiem, ideą. Okazało się, że stare motywy nadal są aktualne, o czym świadczyły współczesne kostiumy aktorów, odwołanie do  współczesnej sytuacji Grecji i problemów, przed którymi stają także dzisiejsi władcy. Potwierdza to, że literatura antycznej Grecji stanowi fundament kultury europejskiej, choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy.

                                                              Marta Wyszyńska kl. II LO

Wygenerowano w sekund: 0.01
1,094,142 unikalne wizyty