Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Dzień Edukacji

 

     Jest taki szczególny dzień, kiedy w każdej szkole czuje się odświętną atmosferę – to Dzień Edukacji Narodowej, który jest okazją do podkreślenia znaczenia pracy Nauczycieli i Wychowawców oraz (co jest często – niestety - pomijane milczeniem) wszystkich pracowników szkoły. W tym dniu „władzę” na swój sposób przejmują uczniowie, kierujący ku swoim Pedagogom wyrazy szacunku oraz podziękowania za współpracę i jej owoce.     

     Tak właśnie było w naszej szkole w – poprzedzający święto – poniedziałek (13.10.2014 r.). O godz. 10:00 rozpoczął się okolicznościowy apel, przygotowany przez uczennice klasy II LO. Część oficjalna stała się okazją do przypomnienia istoty i roli Komisji Edukacji Narodowej (pełna nazwa: Komisja nad Edukacją Młodzi Szlacheckiej Dozór Mająca), powołanej do życia w 1773 roku. Mieliśmy także okazję do złożenia naszym Nauczycielom i Pracownikom ZSP 2 serdecznych życzeń (z dodatkowym „ładunkiem słodkości”).

    Po wyprowadzeniu sztandaru szkoły rozpoczęła się część nieoficjalna, podczas której prowadzące ją Alicja i Oliwia poddały wybranych (ulubionych???) Nauczycieli egzaminowi przypominającemu trochę maturę – oczywiście zdali wszyscy, ale… ileż kreatywności musiał wykazać np. nasz wuefista – p. Krzysztof Wajcfelt… byliśmy pełni podziwu.

   Apel upłynął w miłej atmosferze – tak dla świętującej ten dzień Kadry i Pracowników szkoły, jak i dla nas – uczestników spotkania.

 
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,094,124 unikalne wizyty