Rekrutacja 2020/2021

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2018/2019

Rok szkolny 2017/2018

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI


Inspektor Danych OsobowychMirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonautaKlub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne

Zawodowo
i Profesjonalnie
Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

Wyjazd na Dolnośląski Festiwal Nauki 2014 do Wrocławia

 

 

 

     Dnia 22.09.2014 roku, tuż po godzinie ósmej z dworca PKS w Lubaniu odjechał, załadowany po brzegi, autobus z uczniami klas I, II technikum oraz klas II i III liceum ZSP Nr 2 w Lubaniu. Opiekę nad młodzieżą sprawowały panie Ewa Mikułko oraz Zofia Pazur. Przejazd do Wrocławia na Dolnośląski Festiwal Nauki przebiegał sprawnie, szybko w radosnej atmosferze.
     Już przed godziną 11.00 dotarliśmy przed budynek A1 Politechniki Wrocławskiej i wyruszyliśmy w stronę auli, w której o godzinie 11:00 rozpoczęła się debata oksfordzka  na temat: „ Na ścieżkach rozumu: Czy humanista może zostać inżynierem ?". To wiodąca impreza Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Uczniowie jeleniogórskiego „Żeroma" kontra V Liceum Ogólnokształcące im. gen. Bogusława Bednarka. Z początku monotonna wymiana tez, argumentów i opinii przerodziła się w dyskusję porywającą widownię. Byliśmy świadkami świetnie przeprowadzonej, merytorycznej debaty, pełnej emocji, ale także kultury, wiedzy i intelektualnej finezji. Znacznie lepiej przygotowana drużyna Liceum im. S. Żeromskiego wygrała liczną przewagą punktową. Debatę oceniało szacowne grono profesorów z wrocławskich uczelni – tzw. Rada Mędrców.

 

      

 

    Kolejnym, równie ciekawym punktem festiwalu, były pokazy studentów wrocławskiej  „Polibudy'', którzy w budynku C2 pokazywali swoje „czary”. Byliśmy świadkami powstawania przedmiotów za pomocą drukarki 3D. Panią Ewę Mikułko najbardziej zafascynował quiz z fizyki, w którym można było wygrać lody z ciekłym azotem. Polonistka ujawniła swoją wiedzę ścisłą, zadziwiając tym niejednego ucznia. Dzięki zaangażowaniu p. Mikułko grupa licealistek cieszyła się nie lada przysmakiem. Tylko nieliczni odważyli się skorzystać z symulatora kajaku. Wbrew pozorom, dziewczyny z klas policyjnych osiągnęły znakomite wyniki oraz otrzymały zaproszenie do klubu kajakarskiego Politechniki.

    Tuż po godzinie 14 udaliśmy się w stronę budynku A1, gdzie czekał na nas autokar. Wyruszając w drogę powrotną, „debatowaliśmy”  o labiryntach techniki, fizyki i retoryki.

       Za rok też chcemy pojechać na Dolnośląski Festiwal Nauki!

Alicja Krzak II LO


        

 

     Dnia 22 września 2014, klasy ITE, 2TME, 2LO oraz 3LO wzięły udział w Dolnośląskim Festiwalu Nauki w Politechnice Wrocławskiej. Jest to jedno z większych wydarzeń popularnonaukowych w Polsce. Uczniowie wyjechali autobusem z przystanku PKS w  Lubaniu, o godzinie 8:00.
      Hasło przewodnie XVII edycji Festiwalu brzmi "Ścieżki rozumu". Słowa te świadczą o bogactwie treściowym wydarzenia. Dzięki niepowtarzalnej atmosferze oraz pracy oragnizatorów, impreza ta jest inspiracją do dalszej nauki i rozpoczęcia kariery zawodowej.
 Można było zobaczyć wiele atrakcji. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli na różnych pokazach. Mieli okazję poprowadzić pojazd napędzany ciekłym azotem. W budynku C-13 miały miejsce wystawy, na których przedstawiono m.in. drukarkę 3D, a nawet łazik marsjański. Następnie wysłuchali wykładu prowadzonego przez mgr inż. Pawła Karwata zatytułowanego "Jak zbudować robota i nauczyć go fizyki". Wzięli także udział w debacie "Czy humanista może zostać inżynierem?", prowadzonej przez prof. dr hab. inż. Piotra Dudzińskiego.
    Wyjazd na Dolnośląski Festiwal Nauki był pokazem kreatywności. To bardzo ciekawe doświadczenie, które jest warte polecenia każdej osobie niezależnie od wieku.

Tomasz Popowicz k. II TME

Wygenerowano w sekund: 0.02
1,094,042 unikalne wizyty