KOMÓRKOMANIA - NASZ ABSOLWENT DAWCĄ!

Rejestracja w bazie fundacji okazała się szansą na życie drugiego człowieka. Adam, już jako absolwent, odebrał telefon z fundacji DKMS z informacją, że jego „bliźniak genetyczny” jest w potrzebie i czy zgodzi się mu pomóc. Decyzja była oczywista. We wrześniu tego roku Adam został dawcą komórek macierzystych dla pacjenta ze Stanów Zjednoczonych. Cała procedura odbyła się w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.
    Adam odznaczony został odznaką Dawcy przeszczepu i otrzymał legitymację Dawcy. Najważniejsza była jednak satysfakcja z możliwości uratowania życia drugiemu człowiekowi. Jest to jedna z najlepszych i najszlachetniejszych decyzji jaką można podjąć w życiu. Cieszymy się, że mamy tak świadomą i szlachetną młodzież, która otwarta jest na niesienie pomocy potrzebującym.