Dla gimnazjalisty

Alkogogle i Narkogogle

W celu lepszego zrozumienia i zobrazowania poruszanych tematów młodzi ludzie mieli możliwość założenia narkogogli i alkogogli, specjalnych okularów, które sprawiają, że świat wygląda podobnie jak po wypiciu alkoholu lub po spożyciu narkotyków.
   Okazało się, że założenie alkogogli i narkogogli skutkuje podwójnym widzeniem, spowolnieniem czasu reakcji, problemem z ustaleniem odległości, pogorszeniem koordynacji ruchowej, zniekształceniem widzianego obrazu.
   Było wesoło, ale te ćwiczenia dały pełną świadomość tego, jak trudno wykonywać zwykłe czynności po spożyciu alkoholu czy też narkotyków i uzmysłowiły, że można zrobić sobie lub innym ludziom krzywdę.
   W warsztatach uczestniczyły klasy: 1TME, 2TME i 3TME pod opieką pedagoga szkoły i pielęgniarki szkolnej.