Rekrutacja 2016/2017

Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI

Projekty edukacyjne
Dolnośląska e-szkoła


E - DZIENNIK

Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

witamy na stronie głównej ZSP NR 2 w Lubaniu

g
OFERTA EDUKACYJNA 2016/2017
 

 

     
          
 
    
 Zakończenie roku szkolnego

Newsy

 

 
 

„Witajcie wakacje !!!”

 

   Tej chwili już od pewnego czasu z niecierpliwością oczekiwali uczniowie (oraz z pewnością także nauczyciele) – zakończenie roku szkolnego 2015/2016. Szkolną uroczystość, prowadzoną ze swadą i dużym profesjonalizmem przez Przemysława Sochę, rozpoczęło wystąpienie pocztu flagowego i wysłuchanie hymnu narodowego oraz przedstawienie i powitanie uczestników apelu – zaszczycili go swoją obecnością: Wicestarosta Powiatu Lubań, p. Wojciech Zembik; przedstawiciel Aresztu Śledczego w Lubaniu, por. Dariusz Kasprzak; Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu, mł. insp. Norbert Kurenda oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, p. Justyna Satora. W uroczystości wzięło także udział Grono Pedagogiczne i Pracownicy ZSP nr 2 z Dyrektorem szkoły, mgr. inż. Eugeniuszem Wiktorem Zdunkiem, na czele.

Wystawa z Centrum Nauki Kopernik w Lubaniu

Newsy
     

   W piątek 17 czerwca nasi uczniowie mieli niecodzienną okazję uczestniczenia w wystawie EKSPERYMENTUJ z Centrum Nauki Kopernik, która odwiedziła Lubań. Nasza szkoła była inicjatorem tego wydarzenia. Dzięki współpracy z  władzami miasta Lubań, które sfinansowały przyjazd wystawy, uczniowie lubańskich podstawówek i gimnazjów oraz  naszej szkoły w nietypowy sposób, poprzez zabawę, pogłębiali wiedzę z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych.

     
Nasi uczniowie świetnie się bawili, nikt się nie nudził. Największe zainteresowanie wzbudzały łamigłówki. Jeden z uczniów komentując swój udział w tej zabawie opisał jednym zdaniem "Pierwszy raz siedząc spociłem się".

    Ta wizyta z pewnością ułatwi uczniom zrozumienie  niektórych tematów z fizyki, biologii i matematyki.


V Grand Prix Lubania o Puchar Burmistrza Lubania i Starosty Lubańskiego

Newsy
   

 W dniu 11.06.2016 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 odbył się V Grand Prix Lubania o Puchar Burmistrza Lubania  i Starosty Lubańskiego.  Zawody organizowali: ZSP Nr 2 w Lubaniu, UKS TS Sparta Lubań, Gmina Miejska Lubań i Starostwo Powiatowe w Lubaniu. Uczestniczyło w nich 34 zawodników. Zawody otworzył Prezes UKS TS Sparta Lubań Pan Łukasz Ścieżka.

Krótkofalowcy w naszej szkole

Newsy
   
   Nasza szkoła rozpoczęła współpracę z  Klubem Krótkofalowców PZK SP6PCM przy PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Turów w Bogatyni.  W środę 8 czerwca przed godziną czternastą pojawili się u nas członkowie tego klubu Pan Janusz Żak SP6TRO (prezes klubu), Pan Janusz Galant SQ6NEG i Pan Arkadiusz Szczygielski SQ6CU/SP-0142-JG.
   Przed budynkiem szkoły został rozłożony sprzęt do łączności, a na parkingu, przed wejściem głównym, w  krótkim czasie pojawił się 10 metrowy maszt z  kilkumetrowymi „wąsami” :),  które jak się okazało były  antenami.
    

Wycieczka zawodoznawcza do "Mekki" energetyki

Newsy
   

   Uczniowie klas: I, II i III technikum elektrycznego w dniu 03.06.2016 roku uczestniczyli w wycieczce do Stacji Energetycznej w Mikułowej oraz Elektrowni Turów w Bogatyni.

   Trzydziestu uczniów miało okazję zobaczyć w ‘’realu” aparaturę rozdzielczą najwyższych napięć oraz generatory wytwarzające energię elektryczną. Firmy, do których pojechaliśmy wydelegowały kompetentnych pracowników do oprowadzania po terenie zakładu. W stacji energetycznej zapoznali się z specyfiką pracy dyżurnego oraz z zjawiskami tylko znanymi z lekcji jak np. „ulot’’. W elektrowni zapoznali się z nowymi rozwiązaniami technicznymi w ochronie środowiska a przede wszystkim z generatorami produkującymi energię elektryczną.

   Uczniowie i opiekunowie, bardzo mile będą wspominać lekcje w zakładach pracy.

Seminarium "Moja praca na wakacje"

Newsy

    W dniu 02.06.2016 roku odbyło się w naszej szkole seminarium „Moja praca na wakacje”, zorganizowane przez Młodzieżowe Centrum Kariery – OHP (reprezentowane przez p. Anetę Parka), a przeprowadzone przez p .Martę Jaromin, pracownika inspektoratu jeleniogórskiego Okręgowego Inspektoratu Pracy we Wrocławiu Oddział w Jeleniej Górze. W spotkaniu wzięli udział uczniowie i Grono Pedagogiczne Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Smolniku oraz uczniowie naszej szkoły: kl. 2 LO, kl. 2 TE i kl. 3 M wraz z opiekunami: p. Elżbietą Jabłońską, p. Ewą Mel-Kiełdanowicz i p. Aliną Męczywór. Seminarium otworzył dyrektor ZSP nr 2, mgr inż. Eugeniusz Wiktor Zdunek.

   

Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2016. ZRYW WOLNYCH SERC

Newsy
   
1 czerwca, godz. 12.00
    Tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczy tak dużo. Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Akcja ma na celu zjednoczenie młodzieży. Spędzenie kilku chwil w swoim wspólnym gronie.
  1 czerwca 2016 r. uczniowie klasy I i II LO – klasy policyjne – wspólnie z funkcjonariuszami KPP w Lubaniu przeprowadzili Zryw Wolnych Serc. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu uczestniczyli w organizowanym przez Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu „Dniu Otwartym”, w którym jako jedno z wielu zaplanowanych działań było przeprowadzenie w/w akcji profilaktycznej.
   Korzystając z okazji „Dni Otwartych” młodzież zapoznała się z pracą funkcjonariuszy służb mundurowych (Policji, Straży Pożarnej, Wojska, Służby Celnej, Służby Więziennej). Był to dzień pełen wrażeń
i niecodziennych atrakcji.

Giełda Pracy - LOVINK POLSKA Sp. z o.o.

Newsy
     
   30 maja 2016 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Lubaniu odbyła się Giełda Pracy. Giełdę prowadziła pani Monika Ciencioch specjalista ds. rekrutacji i administracji Agencji Pracy Adecco Poland Sp.zo.o Oddział w Legnicy. Organizatorem przedsięwzięcia było Młodzieżowe Centrum Kariery w Lubaniu wraz z naszą szkołą.

Konkurs Motoryzacyjny - eliminacje wojewódzkie

Newsy

    

   W dniu 28.05.2016 uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 uczestniczyli w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego.  Uczniowie Patrycja Rutkowska, Szymon Owad, Paweł Węgrzyn zajęli siódme miejsce w województwie dolnośląskim. Turniej organizowany został przez Polski Związek Motorowy i Komendę Główną Policji.

Wygenerowano w sekund: 0.05
432,881 unikalne wizyty