Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI
Klub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne
Dolnośląska e-szkoła


E - DZIENNIK

Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

witamy na stronie głównej naszej szkoły


MIROSŁAW HERMASZEWSKIJedyny polski kosmonauta
już wkrótce odwiedzi naszą szkołę!!!


W ŚWIECI-E ELEKTRYKA

Newsy
    

  Osoby wykonujące ZAWÓD ELEKTRYKA zajmują się montażem, instalacją i naprawą instalacji elektrycznych. Elektryk zajmuje się projektowaniem instalacji i sieci elektrycznych, montażem instalacji elektrycznych zgodnie z dokumentacją techniczną; instalowaniem i uruchamianiem maszyn i urządzeń elektrycznych, wykonywaniem przeglądów technicznych, konserwacją oraz naprawą instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych; wykonywaniem przeglądów technicznych, konserwacją oraz naprawą linii napowietrznych i kablowych; przeprowadzaniem konserwacji oraz napraw układów automatyki.

   Nasi uczniowie odbywają zajęcia praktyczne w warsztatach szkolnych, które wyposażone są w niezbędne maszyny i urządzenia gwarantujące prowadzenie zajęć na wysokim poziomie.

Gateway to space

Newsy
    

   Wejście do przestrzeni kosmicznej stało się możliwe dla grupy uczniów naszej szkoły po przekroczeniu progu niezwykłej wystawy GATEWAY TO SPACE – największej wystawy kosmicznej na świecie pod patronatem NASA, która właśnie odwiedziła Polskę. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu należało pojechać do Warszawy.
  Wystawa prezentuje historię ekspansji kosmosu od początków literackich po współczesność. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaniu mieli okazję obejrzeć kolekcję skafandrów, zaczynając od tego, w którym J. Gagarin w 1961 r. jako pierwszy człowiek wyszedł na orbitę, po nowocześniejsze, z możliwością „przymierzenia” skafandra astronauty!

Początkujący krótkofalowcy obdarowni sprzętem od SP6PCM

Newsy
   29 stycznia w TAWERNIE w Zgorzelcu odbyło się spotkanie krótkofalowców.  Zostaliśmy  na nie zaproszeni. Udział wzięli uczniowie: Grzegorz Fiutek z klasy I TME, Kacper Solipiwko z klasy IV TME i nauczyciel inicjatar współpracy z kótkofalowcami Zofia Pazur. Była to świetna okazja aby poznać pasjonatów tej dziedziny łączności z okolic: Lubania Zgorzelca, Bogatyni, Bolesławca ale także Zielonej Góry. Jesteśmy początkującymi radioamatorami ale zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci. W trakcie rozmów można było się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, wymienić doświadczenia, nawiązać nowe znajomości.

Bal Studniówkowy 2017

Newsy
     

   Dnia 27 stycznia w restauracji Golden Time w Lubaniu odbył się bal studniówkowy klasy III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Drzewieckiego oraz klasy IV Technikum im. Stefana Drzewieckiego w Lubaniu.

   Punktualnie o godzinie 19:00 uroczystość została zainaugurowana polonezem maturzystów. Wszystkich przybyłych gości powitali Justyna Stelmaszczyk z kl. III LO i Marcin Piaśnik z kl. IV TME. Po przemowie Pana Dyrektora szkoły Wiktora Zdunka uczniowie podziękowali swoim wychowawcom za ciężką pracę, wsparcie i poświęcenie oraz rodzicom za zaangażowanie i wychowanie.

Wasztaty z WSB we Wrocławiu

Newsy
   
   Dnia 26 stycznia z uczniami klas maturalnych spotkała się drużyna Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Tematem spotkania były "Wystąpienia publiczne - jak przeżyć od A do Z?" oraz prezentacja kierunków kształcenia proponowana przez uczelnie wyższą. Maturzyści z III LO - "klasa policyjna" oraz z IV technikum - kształcący się w zawodzie technik mechanik i technik elektryk - aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zapamiętując najważniejsze informacje dotyczące wystąpień publicznych, tak  by jak najlepiej wypaść w trakcie swoich pierwszych rozmów kwalifikacyjnych.

Spotkanie z dzielnicowym

Newsy
   
   Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka. Z ramienia Policji funkcjonariuszem odpowiedzialnym w znacznym zakresie za bezpieczeństwo lokalne oraz za kontakt z mieszkańcami jest dzielnicowy, który dnia 25 stycznia spotkał się z uczniami klasy II Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Drzewieckiego, celem zapoznania młodzieży z obowiązkami dzielnicowego, jego zadaniami w zakresie prowadzenia rozpoznania osobowego i terenowego. O codzienności dzielnicowego opowiadał mł. asp. Tomasz Chmielewski oraz sierż. Mariusz Kostrzewa z Komedy Powiatowej Policji w Lubaniu.
Wygenerowano w sekund: 0.02
528,806 unikalne wizyty