witamy na stronie głównej naszej szkoły

Dzień Edukacj Narodowej 2019

Dzień Edukacji Narodowej – tradycyjna okazja do podkreślenia rangi pracy wychowawczej oraz wyrażenia wdzięczności i serdeczności wszystkim pracownikom Oświaty – co roku obchodzony jest niezwykle uroczyście. Tak było i w tym roku, w piątek (11.10.2019 r.).

Zdjęcia można obejrzeć i pobrać z tego adresu: https://photos.app.goo.gl/gpHxHtfyKqxoEK1u5

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty - film LEGIONY

Wrocław 2019-10-07

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele i Rodzice, Droga Młodzieży!

Od dwóch tygodni na ekranach kin gości film „Legiony” (dozwolony od lat 13). Opowiada on o pokoleniu, które „na stos rzuciło swój życia los” i poszło w bój o wyśnioną Polskę. Upomniało się o to, co dla każdego Polaka najświętsze - o wolność i niepodległość. I Kompania Kadrowa, która z podkrakowskich Oleandrów wyruszyła o świcie 6 sierpnia 1914 roku, rozrosła się w I Brygadę, a następnie w Legiony. Czyn Legionów Polskich walnie przyczynił się do odzyskania własnej państwowości po latach zaborów.

O WZAJEMNEJ KOMUNIKACJI I NIE TYLKO

2 października uczniowie z klasy I technikum wzięli udział w warsztatach edukacyjno-terapeutycznych prowadzonych przez p. Piotra Tubelewicza z Centrum Działań Profilaktycznych z Krakowa. Podczas spotkania młodzież rozmawiała o kanałach komunikacji, poczuciu w własnej wartości. Trener uświadomił uczniom, jak ważna jest rozmowa o swoich lękach. Wspólnie z grupą ustalał on najczęstsze powody przemocy, a także dyskutowano o tym, jak współpracować w grupie, szanować drugą osobę i dojść do porozumienia poprzez skuteczne argumenty. Warsztaty przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze.
    Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Biblioteka dla każdego- odsłona druga" do-finansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i rodziców

800 080 222 – całodobowa bezpłatna infolinia

dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

Od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.

Wyjscie do kina na film LEGIONY

1 października uczniowie naszej szkoły obejrzeli projekcję filmu „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego.
   „Legiony” to film obyczajowy, który rozgrywa się na tle wydarzeń historycznych z okresu I wojny światowej. Na ekranie perypetie zwykłych żołnierzy, ich rozterki miłosne, troski i marzenia splatają się ze zmaganiami polskich legionów na froncie. W filmie nie zabrakło pełnych rozmachu scen batalistycznych, jak choćby szarża ułanów pod Rokitną w 1915 roku, w której to dwa szwadrony wspierane przez piechotę szturmowały potrójne okopy rosyjskie. Wśród bohaterów, najbardziej przypadł do gustu uczniom dezerter z rosyjskiego wojska Józek, w rolę którego wcielił się Sebastian Fabijański. Po obejrzanym seansie, młodzież żywo dyskutowała na temat „Legionów”.

Stypendia Starosty Lubańskiego

28 września  w powiecie lubańskim odbyła się uroczystość wręczenie nagród Starosty Lubańskiego dla najlepszych uczniów szkół ponadpodstawowych, celem uhonorowania pracowitości, uzdolnień i umiejętności uczniów.
    Nagrody dotyczą osiągnięć uczniów w poprzednim roku szkolnym. Najlepsze wyniki w nauce, uzyskał Robert Koziarski, uczeń klasy III Technikum im. Stefana Drzewieckiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

80. rocznica sowieckiej agresji na Polskę

Dnia 18 września poczet sztandarowy szkoły wraz z uczniami klasy I technikum uczestniczyli w uroczystości 80. rocznicy napaści ZSRR na Polskę. Uroczystość miała miejsce w Kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej.

Zaczytani w nowelach

Miesiąc wrzesień tradycyjnie zapisał się w organizacji życia szkoły, jako miesiąc popularyzowania czytelnictwa wśród młodzieży. Spotkania młodzieży odbywają się w bibliotece szkolnej. W tym roku w ramach Narodowego Czytania uczniowie naszej szkoły "zaczytali się" w nowelach polskich. Szczególną uwagę poświęcono lekturze Stefana Żeromskiego "Rozdziobią nas kruki, wrony". Podczas spotkań z uczniami bibliotekarka p. Jolanta Tomaszewska dzieliła się z uczestnikami wiedzą na temat genezy nowel, głównych wątków i problematyki utworów.

List Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

Wrocław 2019-09-16

Drodzy Rodzice!

Z radością informuję, że szkoły, przedszkola i placówki na Dolnym Śląsku pracują normalnie, panuje w nich spokój, ład i porządek.

Historyczny spacer

Europejskie Dni Dziedzictwa – wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków. W projekcie uczestniczą wszystkie państwa członkowskie Rady Europy. W tym roku Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lubaniu, w ramach realizacji projektu „Lubań dla Niepodległej” dofinansowanego z Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”, dzięki podpisanemu porozumieniu z Łużyckim Centrum Rozwoju i Muzeum Regionalnym w Lubaniu zorganizowała w dniach 13 - 14 września możliwość zwiedzania wraz z przewodnikiem miasta oraz muzeum z wystawami o historii Lubania - sztuce i archeologii.

Inauguracja roku szkolnego

Dobiegł końca czas wakacji. Rozpoczynamy rok szkolny 2019/2020 – rok z pewnością bardzo ważny i kryjący w sobie wiele wyzwań. Wkraczamy weń w zdecydowanie większym składzie osobowym – społeczność szkolną tworzy bowiem 7 oddziałów klasowych.

Apel inauguracyjny odbył się w budynku szkoły. Wzięli w nim udział: przedstawiciel organu prowadzącego, Konrad Rowiński, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy szkoły z dyrektorem, mgr. inż. Eugeniuszem Wiktorem Zdunkiem na czele, grupa Rodziców oraz społeczność uczniowska. Apel prowadzili Patrycja i Robert.

Zapis foto można znaleźć pod adresem https://photos.app.goo.gl/AW3RkEVfwk65wRUa8