Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI
Klub Krótkofalowców

Projekty edukacyjne
Dolnośląska e-szkoła


E - DZIENNIK

Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

witamy na stronie głównej naszej szkoły


PATRON SZKOŁYSTEFAN DRZEWIECKI - wynalazca i znamienity uczony
Zapisał się w naszej historii narodowej, jako wynalazca, pionier lotnictwa i żeglugi podwodnej.
Żył on w latach 1844-1938. Całe swoje młode lata poświęcał wprowadzaniu nowinek technicznych
i udoskonalaniu tych już istniejących.


Dzień Edukacji Narodowej

Newsy
   

    Dzień Edukacji Narodowej nazywany jest potocznie „Dniem Nauczyciela”. Słusznie i nie – słusznie, bo podkreśla wielkie znaczenie pracy wychowawczo-pedagogicznej, w której partycypują nauczyciele i wychowawcy; niesłusznie jednak – bo na klimat współpracy z dziećmi i młodzieżą rzutuje także jakość codziennej (często niezauważalnej) pracy administracji i personelu szkół. Dlatego też w naszej szkole od wielu już lat obchody tego święta obejmują „całą ekipę” (jak to zauważył w swoim wystąpieniu dyrektor szkoły, mgr. inż. Eugeniusz Wiktor Zdunek).

PSY SŁUŻBOWE W POLICJI

Newsy
    

   Dnia 12 października w naszej szkole uczniowie klasy II LO z elementami prawoznawstwa i edukacji ogólnopolicyjnej uczestniczyli w lekcji WOS-u z udziałem st. asp. Tomasza Wójcika z KPP w Lubaniu i policyjnego psa „Oleksa”.

Podpisanie porozumienia o współpracy

Newsy
   

  W dniu 11 października roku w naszej szkole odbyła się uroczystość podpisania porozumienia o współpracy z Polskim Związkiem Krótkofalowców, Klubem Krótkofalowców PZK SP6PCM przy PGE GiEK S. A. Oddział Elektrownia Turów w Bogatyni.

   Porozumienie podpisali: 

  • pan Bartosz Santorowski SQ6ILS  - Wiceprezes DOLNOŚLĄSKIEGO ODDZIAŁU TERENOWEGO PZK OT-01 we Wrocławiu,
  • pan Janusz Żak SP6TRO - Prezes Klubu Krótkofalowców PZK SP6PCM przy PGE GiEK S. A. Oddział Elektrownia Turów w Bogatyni,
  • pan Eugeniusz Wiktor Zdunek - Dyrektor szkoły.
   W podpisaniu porozumienia uczestniczył również pan Janusz Galant SQ6NEG  - Wiceprezes Klubu Krótkofalowców PZK SP6PCM przy PGE GiEK S. A. Oddział Elektrownia Turów w Bogatyni.

Zakazane książki

Newsy

     Jeszcze przed oficjalnym otwarciem wystawy Zakazane książki  w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Lubaniu uczniowie klasy II LO oraz III TE mieli możliwość wysłuchania prelekcji o cenzurze wygłoszonej przez pracownika biblioteki p. Urszulę Wójtowicz, która wystąpienie zilustrowała prezentacją multimedialną. Następnie z dużym zainteresowaniem uczniowie obejrzeli wystawę, na której zaprezentowane były tytułowe zakazane książki, które objęte cenzurą, z różnych względów – politycznych, religijnych czy obyczajowych -były lub są uznawane za niepoprawne.

    Wystawa związana była z obchodzonym we wrześniu Tygodniem Zakazanych Książek. „Jest to święto wolności czytania, które zwraca uwagę na niebezpieczeństwo, jakie niesie za sobą ograniczanie dostępu do informacji. Jest to sprzeciw wobec cenzury, która zakazuje czytania treści uznanych przez kogoś za nieodpowiednie”, jak możemy przeczytać na facebooku biblioteki.

Rower z pasją

Newsy
     

   W dniu 30 września odbyła się impreza sportowo - rekreacyjna w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności oraz Europejskiego Dnia Bez Samochodu ROWER Z PASJĄ edycja XIII pod hasłem "Inteligentny transport. Silna gospodarka’" organizowanego przez Urząd Miasta Lubań, Starostwo Powiatowe w Lubaniu, Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Lubaniu oraz Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Lubaniu.

   Drużyna z naszej szkoły w składzie: Paweł Owoc, Arkadiusz Romańczuk, Patryk Kaleta, Andrzej Bobak, pod okiem opiekunów Dariusz Dworzyńskiego i Jarosława Machula, brała  udział w konkurencji rowerowej na torze przeszkód. Gratulacje dla całej drużyny, a wyróżnienie dla Arkadiusza Romańczuka za zajęcie I miejsca w swojej kategorii.

Wygenerowano w sekund: 0.03
479,260 unikalne wizyty