Oferta edukacyjna 2020/2021

Zawodowo
i Profesjonalnie

witamy na stronie głównej naszej szkoły

ZAWÓD = PRACA

Wsparcie pedagogiczne

INFORMACJA DLA RODZICÓW I UCZNIÓW ZSEM W LUBANIU

W związku z zawieszeniem zajęć w ZSEM w Lubaniu z powodu pandemii, podajemy ważne numery telefonów i mailowe adresy kontaktowe:

1. Kontakt ze szkołą:

Sekretariat szkoły tel. 75 722 26 78

Adres email szkoły: zszluban@jg.onet.pl

2. Kontakt w sprawach wychowawczych (w zakresie organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej):

Harmonogram pracy i adres mailowy pedagoga szkoły:

Joanna Schabowska

joanna.schabowska1@gmail.com

Harmonogram specjalistów prowadzących zajęcia rewalidacyjne i specjalistyczne:

1. Rewalidacja

Katarzyna Bielecka-Sikora

kasiasikorab@o2.pl

2. Terapia pedagogiczna

Joanna Schabowska

joanna.schabowska1@gmail.com

Poradnik kształcenia na odległość

Praktyczne porady jak organizować

kształcenie na odległość

Wobec licznych pytań i wątpliwości, co należy rozumieć pod pojęciem nauki ucznia w domu oraz czym są zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość, powstał materiał, który w przejrzysty sposób opisuje istotę tych zajęć.

poradnik kształcenia na odległość

poradnik kształcenia na odległość (wersja rozszerzona)

Komuniakt

UWAGA!!!

Informuję, że w związku z epidemią  koronawirusa  w kraju zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20.03.2020 r. (Dz.U.2020 poz. 492) okres zawieszenia zajęć edukacyjno–wychowawczych wydłuża się  do dnia 10 kwietnia 2020 r.  i zajęcia w szkole będą prowadzone zdalnie.

Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. zmieniło regulacje prawne dotyczące takiej formy prowadzenia zajęć.

Obecnie uczeń ma obowiązek uczestniczenia w tej formie nauki  i może być za to oceniany. Nauczyciele do tego celu będą wykorzystywać pocztę elektroniczną i dziennik elektroniczny.

Jeżeli któryś z uczniów nie ma dostępu do mediów elektronicznych  proszę jak najszybciej poinformować szkołę, w celu uzgodnienia sposobu przekazywania materiałów.

Dyrektor ZSEM w Lubaniu

Eugeniusz Wiktor Zdunek

Komuniat Dolnośląskiego Kuratora Oświaty

Przyjmowanie interesantów

UWAGA !!!!

W związku z sytuacją epidemiologiczną

sekretariat Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Lubaniu

obsługuje interesantów  codziennie w godz. 8.00 – 14.00.

Kontaktować się można   osobiście,  telefonicznie ( tel.75 7222678)

elektronicznie poprzez e-mail zszluban@jg.onet.pl

oraz w drodze korespondencyjnej.

Zwracamy się z prośbą o korzystanie z usług  sekretariatu

w niezbędnym zakresie.

Z racji przyjętych środków zapobiegawczych

wskazany sposób obsługi obowiązuje do czasu odwołania.

Lekcje z internetu

Lekcje z internetu
- rusza serwis gov.pl/zdalnelekcje

Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na bazie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych – wszystko to można znaleźć na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje. Ministerstwo Edukacji Narodowej wraz z Ministerstwem Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli i dyrektorów do zdalnej nauki z uczniami. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów. Zachęcamy do korzystania!

Informacja dla rodziców i uczniów - KORONAWIRUS

Informacja na temat profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się  przypadkami zachowań na koronowirusa SARS-CoV-2,

który wywołuje chorobę o nazwie COVID-19.

W związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronowirusa SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę o nazwie COVID-19 zachęcamy do zapoznania się z najważniejszymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia umieszczonymi na stronach:

Staże zawodowe w ramach projektu ZiP

W ramach projektu Zawodowo i Profesjonalnie uczniowie klas II i III technikum odbywali miesięczne staże w zakładach pracy:

• Kosikowski & Kreski Sp. z o. o. - 2 uczniów z klasy II w zawodzie technik mechanik (CNC)
  • PKS Voyager Sp. z o. o. - 1 uczeń z klasy II w zawodzie technik pojazdów samochodowych
  • P.U.H. Perfekta Sp.z o. o. - 1 uczeń z klasy II w zawodzie technik pojazdów samochodowych
  • SLAB Sp. z o. o. - 2 uczniów z klasy III w zawodzie technik mechanik (CNC)
  • Contur 2000 s.c. - 2 uczniów z klasy III w zawodzie technik mechanik (CNC)
  • INTERA S. A. - 4 uczniów z klasy III w zawodzie technik elektryk

Astronawigacja

7 lutego mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole mgr inż. of. wacht. Ewelinę Chłopińską z Wydziału Nawigacji Akademii Morskiej w Szczecinie. Uczniowie klasy czwartej i trzeciej technikum uczestniczyli w profesjonalnym wykładzie z astronawigacji.

Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i rodziców

800 080 222 – całodobowa bezpłatna infolinia

dla dzieci, młodzieży, rodziców i pedagogów

Od 1 października 2019 r. działa nowa całodobowa, bezpłatna, ogólnopolska infolinia dla dzieci, młodzieży i ich opiekunów. Pod numerem telefonu 800 080 222 dzieci, młodzież, ale także rodzice, nauczyciele i pedagodzy będą mogli uzyskać profesjonalną pomoc doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników.