Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKI

Projekty edukacyjne
Dolnośląska e-szkoła


E - DZIENNIK

Uczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

witamy na stronie głównej naszej szkoły


PATRON SZKOŁYSTEFAN DRZEWIECKI - wynalazca i znamienity uczony
Zapisał się w naszej historii narodowej, jako wynalazca, pionier lotnictwa i żeglugi podwodnej.
Żył on w latach 1844-1938. Całe swoje młode lata poświęcał wprowadzaniu nowinek technicznych
i udoskonalaniu tych już istniejących.


Pierwsza łączność radiowa w naszej szkole

Newsy
      

   Nabiera tempa współpraca z Klubem Krótkofalowców PZK SP6PCM przy GiEK S. A. Oddział Elektrownia Turów w Bogatyni. Na szkole zostały zainstalowane anteny i przeprowadzono pierwsze łączności.

   Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w V Zjeździe Technicznym Polskiego Związku Krótkofalowców w Burzeninie.

   
Foto Burzenin by SP7UTP & SP6PCM

Wizyta w Zakładzie Fizyki Słońca

Newsy
    

    16 września uczniowie klasy IV TME naszej szkoły odwiedzili Centrum Badań Kosmicznych  PAN Zakład Fizyki Słońca we Wrocławiu

   Wizyta była możliwa dzięki zaproszeniu kierownika zakładu dr inż. Mirosława Kowalińskiego. Tego dnia młodzież miała okazję posłuchać wykładu dr Tomasza Mrozka na temat pogody kosmicznej. Wykład został specjalnie dla nas przygotowany. Spotkanie odbyło się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

VII EDYCJA PROGRAMU "ZIELONY ROWER"

Newsy
 

    Jak co roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z edukacji leśnej prowadzone w ramach programu „Zielony Rower”. W roku szkolnym 2016/2017 w wydarzeniu wzięli udział uczniowie klasy I Technikum, kształcący się w zawodzie Technik elektryk i Technik mechanik. Tematyka spotkania dotyczyła mocy leśnych ziół oraz sposobów ich otrzymywania. Sposób prowadzonych zajęć z leśnikiem przyniósł korzyści dydaktyczne oraz podwyższył świadomość społeczną uczniów.

Wystawa Wołyń

Newsy
 

Historia magistra vitae est - historia jest nauczycielką życia...

   Młodzież naszej szkoły w pierwszym tygodniu nauki miała okazję zwiedzenia wystawy prezentowanej w Miejskim Domu Kultury, a poświęconej dramatycznym wydarzeniom, które miały miejsce na Wołyniu w latach II wojny światowej. Uczniowie, oglądając historyczne zdjęcia, analizując mapy i źródła pisane z lat wojennych, mogli bliżej poznać życie mieszkańców Wołynia przed wojną, gdy w zgodzie żyły różne narodowości, m. in. Polacy, Ukraińcy, Żydzi i Czesi, a także poznać następstwa, jakie przyniosła ze sobą wojna: nienawiść, śmierć, ludobójstwo na narodzie polskim. Poznanie historii pomaga także zrozumieć skomplikowane współczesne stosunki między narodami w Europie.

Uroczystość wręczenia sztandaru i Nadania imienia szkole

Newsy

   Drugi września 2016 roku to dla społeczności naszej szkoły historyczny moment. Dzisiaj bowiem został zwieńczony piękną uroczystością kilkumiesięczny proces wyboru i zatwierdzenia (najpierw przez uczniów i grono pedagogiczne, a potem przez organ prowadzący) patrona szkoły – Stefana Drzewieckiego.

   
   Jednocześnie odbyła się też uroczystość wręczenia nowego sztandaru naszej szkole.

   

     

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

Newsy
     

   1 września – dzień, w którym pustoszeją ulice i parki, a robi się rojno i gwarno w szkołach. Po wakacyjnym wypoczynku wracają do pracy i nauki nauczyciele oraz ich podopieczni: dzieci i młodzież.

   Tegoroczny apel inauguracyjny miał w naszej szkole charakter wyjątkowy – po raz ostatni bowiem wkraczaliśmy w nowy czas jako społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Lubaniu. Od jutra nasza szkoła będzie nosiła imię Stefana Drzewieckiego.

Wygenerowano w sekund: 0.04
469,454 unikalne wizyty