Dla gimnazjalisty

Dolnośląska e-szkoła

witamy na stronie głównej naszej szkoły

"Polsko-Czeskie Zawodowe Drogowskazy"

Ruszyliśmy z realizacją międzynarodowego projektu "Polsko-Czeskie Zawodowe Drogowskazy", którego głównym celem jest polepszenie sytuacji młodych osób na wspólnym polsko-czeskim rynku pracy. Partnerem wiodącym po polskiej stronie jest Województwo Dolnośląskie, a po czeskiej Powiatowa Izba Gospodarcza.

Koniec matur

Zakończyły się już egzaminy maturalne. Gratulujemy zdanych egzaminów ustnych i  trzymamy kciuki za dobre wyniki z egzaminów pisemnych. Powodzenia!

Przegląd piosenki "Nieprzetartego szlaku"

Co roku, od 27 lat odbywa się  w Lubaniu Przegląd Piosenki „Nieprzetartego Szlaku” i Zespołów Artystycznych Szkół Specjalnych”. Także w tym roku 12 maja w  lubańskim MDK gościły zespoły  dziecięce, młodzieżowe i osób dorosłych prezentujących  swoje pasje, talenty i projekty artystyczne. Zespoły reprezentowały placówki, m.i n. ze Zgorzelca,  Jeleniej Góry, Nielestna, Lwówka, Lubania.

Pożegnanie maturzystów

Co roku ostatnie dni miesiąca kwietnia to okazja do przeżycia bardzo miłej (a często i wzruszającej) uroczystości – pożegnania maturzystów. Uroczystość ta daje także okazję do wspomnienia „złotej karty” w historii naszego narodu – ogłoszenia Konstytucji 3 Maja 1791 roku. O randze tej uroczystości świadczy fakt, że bierze w niej udział cała społeczność szkolna oraz liczni zaproszeni Goście.

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć i pobrać z tego adresu  https://goo.gl/photos/P2d8RK5Zoph818Mf9

Łużyckie Wędrówki

28 kwietnia uczniowie klasy policyjnej w ramach corocznej współpracy koordynowali działania w zakresie obsługi rajdu "XVII  Międzynarodowy Rajd Pieszy - 3 Dni - 3 Kraje - 3 Wędrówki". Pomimo złej pogody dopisali turyści, którym uczniowie chętnie służyli swoją pomocą.

Dni otwarte

26 kwietnia  w ramach DNI OTWARTYCH naszą szkołę odwiedzili uczniowie gimnazjów z powiatu lubańskiego. Przed wyborem szkoły mieli okazję poznać nas bliżej.