witamy na stronie głównej naszej szkoły

Ślubowanie klas 1 technikum 09.11.2018 r.

„Naród, który traci pamięć, przestaje być narodem” – to słynne powiedzenie Józefa Piłsudskiego jest przesłaniem bardzo aktualnym w roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Odpowiedzią na nie stał się w naszej szkole uroczysty apel połączony ze ślubowanie dwóch klas 1. technikum. Apel został przygotowany i przeprowadzony przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. Jolanty Tomaszewskiej. Ważnym elementem, wspierającym przeżycie tych szczególnych chwil była też okolicznościowa dekoracja, przygotowana przez pedagoga szkolnego, p. Joanna Schabowską.

O randze dzisiejszego spotkania świadczyła obecność p. Konrada Rowińskiego, Naczelnika Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Lubaniu, grupy rodziców naszych pierwszoklasistów, grona pedagogicznego i obsługi ZSP z dyrektorem, mgr inż. Wiktorem Eugeniuszem Zdunkiem na czele.

Pełny serwis foto można znaleźć pod adresem https://photos.app.goo.gl/qxHkNfh5TWy2cyPt6

Szkolne Zaduszki 30.10.2018 roku

„Szkolne Zaduszki” - wyjście grupy uczniów na cmentarz, połączone z refleksją nad istotą życia oraz historią naszego narodu i potrzebą pamięci o niej – to bardzo ważny element procesu wychowawczego, realizowanego przez naszą szkołę już od wielu lat. Jego założeniem jest budzenie pamięci i wrażliwości naszych uczniów tak na rzeczywistość życia wiecznego (nasza modlitwa przy grobach), jak i doczesnego (okazanie szacunku dla religijnych form wyrażania tej pamięci).

Zdjęcia z opisanego wyjścia można znaleźć pod adresem https://photos.app.goo.gl/4f1Zt1dEchbugf1h9

Program 3 Polskiego radia o naszym patronie

Stefan Drzewiecki  chciał zostać wojskowym i kształcił się tym kierunku, ale bardziej pasjonowała go technika. Geniuszowi polskiego konstruktora zawdzięczamy kilka wynalazków, których używamy do dziś. Jakich? Tego dowiedzieć się można z audycji "Stulecie wynalazców". Zapraszamy do słuchania!

Spotkanie z Mariuszem Kurcem

29 października uczniowie klasy pierwszej i drugiej technikum uczestniczyli wraz z opiekunami w spotkaniu z Mariuszem Kurcem - człowiekiem z pasją, który pomimo przeciwności losu i lekcji życia dąży do celu, realizując marzenia. Spotkanie zorganizowała MiPBP im. Marii Konopnickiej w Lubaniu w ramach projektu „Biblioteka dla każdego” dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Gościli u nas studenci z USA

Uczniowie klasy I TMS, II TME, III TME i IV TME - kształcący się w zawodach technik elektryk, technik mechanik i technik pojazdów samochodowych uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez studentów: Billy Calvin Summers pochodzacy z Frisco w Teksasie i Shellie Summers pochodzącej ze słonecznej Kaliforni.

Czytamy "Przedwiośnie"

W październiku przedstawiciele klas biorą udział w wydarzeniu czytelniczym, którego celem jest kształtowanie umiejętności uważnego słuchania, rozbudzenie potrzeby czytania, wzbogacenie słownictwa, ćwiczenie dokładności i staranności w pracy z książką, kształtowanie nawyku czytania.
Uczniowie, zgodnie ze skierowanym przesłaniem Prezydenta RP Andrzeja Dudy czytali fragmenty "Przedwiośnia" S. Żeromskiego. Miejscem spotkania jest biblioteka szkolna, a koordynatorem wydarzenia jest pani Jolanta Tomaszewska.