witamy na stronie głównej naszej szkoły

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI

W dniach 30 listopada - 1 grudnia uczniowie z klasy 1 TE i 1 TMS w składzie: Kazimierz Skowron, Wiktor Andrzejuk, Przemysław Kędzior, Agnieszka Konieczna, Sebastian Syrewicz, Michał Czepiel, Bartłomiej Podhalski i Szymon Podkowicz uczestniczyli w akcji zbiórki żywności.

KOMÓRKOMANIA - NASZ ABSOLWENT DAWCĄ!

28 listopada w szkole, jak co roku odbyła się akcja informacyjno-edukacyjna połączona z rejestracją potencjalnych dawców. Tego dnia pełnoletni uczniowie rejestrowali się jako dawcy komórek macierzystych. W akcji wzięli udział także nauczyciele i pracownicy.

Potwierdzeniem sensu prowadzenia akcji w szkole jest historia Adama Niedźwieckiego - absolwenta, który podjął decyzję o chęci rejestracji, uczestnicząc w 2017 r. w szkolnej akcji #komórkomanii.

Uczniowie wrócili z praktyk w Hiszpanii

W roku szkolnym 2018/2019 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Stefana Drzewieckiego w Lubaniu kontynuuje realizację projektu Erasmus+, w ramach którego uczniowie odbywali już praktyki zawodowe w Niemczech (Berlin). W październiku 2018 r. grupa 17 uczniów technikum kształcących się w zawodach elektryk i mechanik wyjechała na miesięczną praktykę do stolicy Aragonii – Saragossy, jednego z piękniejszych miast Hiszpanii.
  Wyjazd poprzedzony był warsztatami, podczas których praktykanci doskonalili komunikowanie się w języku angielskim, poznawali kulturę hiszpańską, zwyczaje, tradycje i historię. Tak przygotowani wylecieli z Poznania  30 września do Saragossy.