Rekrutacja 2016/2017

Dolnośląska e-szkoła

witamy na stronie głównej ZSP NR 2 w Lubaniu

Wakacyjne Praktyki na Politechnice Wrocławskiej

Dwóch uczniów naszej szkoły: Kacper Solipiwko i Przemysław Socha  w dniach 21 - 27 lipca br. uczestniczyli  w wakacyjnej praktyce  na Politechnice Wrocławskiej na Wydziale Elektroniki. Udział w takim wyjeździe zaproponował dr hab. inż. Paweł Kabacik,  światowy ekspert od technik antenowych. Dr Paweł Kabacik to jedyny Polak, który brał udział w budowie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).

Głównym tematem praktyki była obserwacja produkcji systemu telekomunikacyjnego, części komputera pokładowego i anteny łączności szerokopasmowej 10 Mbit/sek dla 45 kg minisatelity ESEO jaki wykonywany jest na zlecenie Europejskiej Agencji Kosmicznej. Ma on trzy systemy telekomunikacyjne: włoski, brytyjski i polski. Jego wyniesienie w kosmos planowane jest pomiędzy połową 2017 a końcem 2018.