Rekrutacja 2016/2017

g
OFERTA EDUKACYJNA 2016/2017

Wystawa z Centrum Nauki Kopernik w Lubaniu

W piątek 17 czerwca nasi uczniowie mieli niecodzienną okazję uczestniczenia w wystawie EKSPERYMENTUJ z Centrum Nauki Kopernik, która odwiedziła Lubań. Nasza szkoła była inicjatorem tego wydarzenia. Dzięki współpracy z  władzami miasta Lubań, które sfinansowały przyjazd wystawy, uczniowie lubańskich podstawówek i gimnazjów oraz  naszej szkoły w nietypowy sposób, poprzez zabawę, pogłębiali wiedzę z przedmiotów matematyczno - przyrodniczych.

Nasi uczniowie świetnie się bawili, nikt się nie nudził. Największe zainteresowanie wzbudzały łamigłówki. Jeden z uczniów komentując swój udział w tej zabawie opisał jednym zdaniem "Pierwszy raz siedząc spociłem się".

Ta wizyta z pewnością ułatwi uczniom zrozumienie  niektórych tematów z fizyki, biologii i matematyki.

Konkurs wiedzy o Sejmie

Dnia 14 czerwca uczniowe klasy I TME w składzie: Szymon Gaj, Sekuła Kacper i Kamil Wróbel uczestniczyli w konkursie pt. "Konkurs wiedzy o Sejmie". Patronatem konkursu jest Marek Kuchciński Marrszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Konkurs zorganizowany został z inicjatywy i we współpracy z posłem na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Zofią Czernow w auli Liceeum Ogólnokształcącego w Jeleniej Górze.

Celem konkursu było uświadomienie młodzieży zadań współczesnego polskiego parlamentarzysty, funkcji Sejmu i Senatu, trybu ustawodawczego oraz architektury sejmowej, a także zachęcenie modzieży do poszerzenia wiedzy na temat współczesnego parlamentaryzmu.

Grażyna Hutnik

V Grand Prix Lubania o Puchar Burmistrza Lubania i Starosty Lubańskiego

W dniu 11.06.2016 roku w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 odbył się V Grand Prix Lubania o Puchar Burmistrza Lubania  i Starosty Lubańskiego.  Zawody organizowali: ZSP Nr 2 w Lubaniu, UKS TS Sparta Lubań, Gmina Miejska Lubań i Starostwo Powiatowe w Lubaniu. Uczestniczyło w nich 34 zawodników. Zawody otworzył Prezes UKS TS Sparta Lubań Pan Łukasz Ścieżka.

Krótkofalowcy w naszej szkole

Nasza szkoła rozpoczęła współpracę z  Klubem Krótkofalowców PZK SP6PCM przy PGE GiEK S.A. Oddział Elektrownia Turów w Bogatyni.  W środę 8 czerwca przed godziną czternastą pojawili się u nas członkowie tego klubu Pan Janusz Żak SP6TRO (prezes klubu), Pan Janusz Galant SQ6NEG i Pan Arkadiusz Szczygielski SQ6CU/SP-0142-JG.
   Przed budynkiem szkoły został rozłożony sprzęt do łączności, a na parkingu, przed wejściem głównym, w  krótkim czasie pojawił się 10 metrowy maszt z  kilkumetrowymi „wąsami” :),  które jak się okazało były  antenami.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2016. ZRYW WOLNYCH SERC

1 czerwca, godz. 12.00
    Tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczy tak dużo. Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Akcja ma na celu zjednoczenie młodzieży. Spędzenie kilku chwil w swoim wspólnym gronie.
  1 czerwca 2016 r. uczniowie klasy I i II LO – klasy policyjne – wspólnie z funkcjonariuszami KPP w Lubaniu przeprowadzili Zryw Wolnych Serc. Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu uczestniczyli w organizowanym przez Ośrodek Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu „Dniu Otwartym”, w którym jako jedno z wielu zaplanowanych działań było przeprowadzenie w/w akcji profilaktycznej.
   Korzystając z okazji „Dni Otwartych” młodzież zapoznała się z pracą funkcjonariuszy służb mundurowych (Policji, Straży Pożarnej, Wojska, Służby Celnej, Służby Więziennej). Był to dzień pełen wrażeń
i niecodziennych atrakcji.