Aktualności

O szkole

Dokumenty szkoły

Uczniowie

Dla rodziców

Warsztaty

Pedagog szkolny

Rok szkolny 2016/2017

Rok szkolny 2015/2016

Rok szkolny 2014/2015

Nawigacja

· Szukaj

LINKIE - DZIENNIK

Mirosław Hermaszewski
jedyny polski kosmonauta


Klub Krótkofalowców

Projekty edukacyjneUczenie się
przez całe życieModernizacja Kształcenia Zawodowego II
Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół
i przedszkoli poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie lubańskimEinstein - każdy ma
w sobie ukryty
potencjał


Kampanie społeczne

witamy na stronie głównej naszej szkoły


PATRON SZKOŁYSTEFAN DRZEWIECKI - wynalazca i znamienity uczony
Zapisał się w naszej historii narodowej, jako wynalazca, pionier lotnictwa i żeglugi podwodnej.
Żył on w latach 1844-1938. Całe swoje młode lata poświęcał wprowadzaniu nowinek technicznych
i udoskonalaniu tych już istniejących.


Studniówka 2018

Newsy
   
  W piątek, 12 stycznia nasi maturzyści bawili się na Balu Studniówkowym zorganizowanym w restauracji Golden Time. Zarówno uczniowie jak i nauczyciele oraz rodzice bawili się wspaniale do białego rana. Cały wieczór będziemy miło wspominać, były to dla nas niezapomniane chwile .

Turniej Tenisa Stołowego dla WOŚP

Newsy

   W dniu 12 stycznia w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  im. Stefana Drzewieckiego odbył się Otwarty Turniej Tenisa Stołowego dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

   Zawody otworzył Dyrektor ZSP im. Stefana Drzewieckiego w Lubaniu Eugeniusz Wiktor Zdunek, który życzył wszystkim uczestnikom powodzenia oraz przypomniał o idei przedsięwzięcia.

Kolejne odwiedziny planetarium

Newsy
   
   Zajęcia z fizyki nie muszą być nudne. Tak jest u nas, dzięki realizacji różnych projektów i udziału uczniów w wielu przedsięwzięciach, nauka staje się przyjemnością.
   Tak też było w piątek, 12 stycznia, kiedy to młodzież naszej szkoły uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez astronoma, podróżnika i zapalonego popularyzatora nauki Pana Tomasza Lewickiego. Już poraz kolejny gościliśmy przenośne Planetarium Bajkonur w naszej szkole, wiedząc jak cenne i profesjonalne są lekcje w kopule p. Tomasza. Dziękujemy za niebiańsko-naukową przygodę.

Projekt "Zawodowy Dolny Śląsk"

Newsy
  
   Nastąpiło zakończenie realizacji projektu UE polegającej na współpracy uczniów naszej szkoły z „Koła Elektryk’’ z kołem naukowym „Płomień’’  Politechniki Wrocławskiej z Wydziału Mechanicznego.
   W miesiącu maju ubiegłego roku w ramach Programu Regionalnego UE Politechnika Wrocławska poprzez  Organ Prowadzacy (Starostwo Powiatowe w Lubaniu) zaproponowała realizację wspólnego przedsięwzięcia pt: "Układ odzysku energii z ergometru”.

Warsztaty w firmie "NOWECH"

Newsy
 
   9 stycznia grupa elektryków z klasy III Technikum uczestniczyła wraz z nauczycielami przedmiotów zawodowych w warsztatach prowadzonych przez właściciela firmy "NOWECH" p. Leszkiem Nowakiem. W czasie zajęć uczniowie poznali specyfikę funkcji i objaśnienia cech urządzeń stosowanych w chłodnictwie i klimatyzacji. Oprócz zdobytych informacji teoretycznych uczniowie wzięli udział w warsztatach pokazowo-praktycznych, które stanowiły dla uczniów cenną lekcję i zapoznanie z firmą. 
   Za owocną współpracę i chęć przekazania własnej wiedzy serdecznie dziękujemy Panu Leszkowi Nowakowi oraz całemu zespołowi firmy "NOWECH".
 

Nasi uczniowie laureatami "EUROELEKTRY"

Newsy
  

   W dniu 8 stycznia czterech uczniów naszej szkoły: Jan Filipiuk z klasy IV TE, Aleksander Konieczny z klasy III TME, Dawid Krasny z klasy IV TE, Szymon Kukurek z klasy III TME brało udział w etapie okręgowym XX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA ", który odbywał się na terenie Zespołu Szkół nr 18 w Wrocławiu.

  I i II miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły: Jan Filipiuk i Aleksander Konieczny !!!

Wygenerowano w sekund: 0.12
686,847 unikalne wizyty