Rekrutacja 2016/2017

witamy na stronie głównej ZSP NR 2 w Lubaniu

g
OFERTA EDUKACYJNA 2016/2017

Nie daj się naciągnąć żebrzącym

Pod takim hasłem w dniu 5 maja 2016 r. uczennice z klasy I LO uczestniczyły wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu w akcji przestrzegającej przed dawaniem jałmużny osobom żebrzącym. Punkt informacyjno-edukacyjny znalazł swoją siedzibę w sklepie Kaufland w Lubaniu, w którym pojawiło się setki ulotek przestrzegających przed dawaniem jałmużny żebrakom, jednocześnie podkreślając, że żebractwo jest formą wyłudzenia, opartą na wzbudzaniu współczucia i litości.

Żebrzący przy kościołach, na głównych ulicach miasta czy przy supermarketach wykonują swoją pracę. Przyjętym zadaniem było przestrzeganie, iż żebrzący tak długo nie znikną z ulic, jak długo będą dostawać jałmużnę oraz informowanie o możliwych konsekwencjach prawnych związanych ze zjawiskiem żebractwa.